Stabilizované kvety

Všetky kvety a zelene, s ktorými pracujeme, sú živé a sú v stabilizovanom stave, inak povedané, sú balzamované. Proces stabilizácie, ktorým prešli, umožňuje predĺžiť ich životnosť z bežných pár dní na dlhé mesiace, ba dokonca roky. Kvety si počas nich zachovávajú prirodzenú sviežosť a krásne sýte farby.
 


Pred samotným procesom stabilizácie sa zbierajú rastliny na plantážach a to vždy v ranných hodinách, tesne predtým, ako sa ich zrelé kvety, ktoré sú na vrchole svojej fyzickej kvitnúcej krásy, naplno otvoria.


Len tie v najvyššej kvalite sa potom vyberajú a umiestňujú do zásobníkov so stabilizačným alkoholovým roztokom, ktorý je pre ľudské zdravie neškodný. Roztok spôsobí stiahnutie prirodzeného systému kvetov, kedy sa ich prirodzená rastlinná miazga odparí a celkom sa nahradí týmto roztokom. Celý proces stabilizácie trvá asi 1 týždeň, podľa druhu kvetov či zelene.
 


Zároveň môže dôjsť k vyblednutiu pôvodných farieb kvetov a v ďalšom kroku sa teda takto pripravené kvety farbia prostredníctvom kvapaliny vytvorenej z glycerínu a potravinárskych farbív. Využívané sú farbivá, ktoré sú nezávadné pre zdravie a šetrné k životnému prostrediu.
 


Po dosiahnutí požadovanej farebnosti sa nakoniec kvety prirodzeným spôsobom sušia v dostatočne chladnom prostredí.